Eindstand eerste waarnemingen competitie 2017

hier kunt u oproepen, mededelingen, excursies, lezingen van anderen(derden) plaatsen.

Moderator: hdelange

Eindstand eerste waarnemingen competitie 2017

Berichtdoor jhvenema » 07 maart 2017, 22:30

Tussenstand Avifauna Groningen eerste waarnemingen competitie na 2 van de 10 soorten:

1. Kemphaan:
I. Meile Tamminga 3pt, 24-02 Robbenoort
II Jörgen de Bruin 2pt, 4-03 Koningslaagte
III: André Sikkema 1 pt, 6-03 Dannemeer

2. Blauwborst:
I. Meint en Maria Woortman 3 pt, 13-03 Harkstede-Rijpmaweg & Jacob Bosma 3 pt, 13-03 Warffum-Noordpolder & Theo de la Ruelle 3 pt, 13-03 Steendam-Buitengebied Noord
II. Dick Schoppers 2 pt, 16-03 Kijktoren Oostpolder ZLM
III. Pim te Velde 1 pt, 19-03 Veenhuizerstukken-Zuid

Deze soorten moeten nog waargenomen worden in 2017:
3. Visdief
I.
II.
III.
4. Visarend
5. Steltkluut
6. Rietzanger
7. Gierzwaluw
8. Grauwe Kiekendief
9. Grauwe Vliegenvanger
10. Spotvogel
Laatst bijgewerkt door jhvenema op 26 jun 2017, 17:38, in totaal 4 keer bewerkt.
jhvenema
Vogelaar
Vogelaar
 
Berichten: 389
Geregistreerd: 09 mei 2009, 22:42

Re: Tussenstand eerste waarnemingen competitie 2017

Berichtdoor randomeda » 24 maart 2017, 12:23

Jammer dat de fitis niet mee doet: volgens waarneming.nl vanochtend de eerste zingend waargenomen in de provincie van 2017!

groet

Michel
randomeda
Vogelaar
Vogelaar
 
Berichten: 95
Geregistreerd: 20 apr 2011, 22:38

Re: Tussenstand eerste waarnemingen competitie 2017

Berichtdoor jhvenema » 01 apr 2017, 19:50

Tussenstand Avifauna Groningen eerste waarnemingen competitie na bijna 5 van de 10 soorten.
Nog weinig tekening in de strijd. Komende week Steltkluut op komst!

1. Kemphaan:
I. Meile Tamminga 3pt, 24-02 Robbenoort
II Jörgen de Bruin 2pt, 4-03 Koningslaagte
III: André Sikkema 1 pt, 6-03 Dannemeer

2. Blauwborst:
I. Meint en Maria Woortman 3 pt, 13-03 Harkstede-Rijpmaweg & Jacob Bosma 3 pt, 13-03 Warffum-Noordpolder & Theo de la Ruelle 3 pt, 13-03 Steendam-Buitengebied Noord
II. Dick Schoppers 2 pt, 16-03 Kijktoren Oostpolder ZLM
III. Pim te Velde 1 pt, 19-03 Veenhuizerstukken-Zuid

3. Visarend
I. W. Hoffstadt 3 pt, 26-03 Zuidlaardermeer Gr.
II. Anton Sok 2 pt, 28-03 Lauwersmeer Gr.
III. Martin Olthoff 1 pt, 31-03 Lauwersmeer-Kustweg

4. Visdief
I. Robert Ketelaar 3 pt, 31-03 Rottemeroog-Noordzee
II.
III.

5. Rietzanger
I. Jan De Vries, 3 pt, 27-03 Schildmeer-Tetjehorn
II. René Oosterhuis 2 pt, 31-03 Lettelberter Petten
III. Cor van Schijndel 1 pt, 1-04 Waterhuizen; Thijs Glastra 1 pt, 1-04 Groningen-Noorddijk; Joost Klein Haneveld 1 pt, 1-04 Lauwersmeer Gr.

Deze soorten moeten nog in Groningen waargenomen worden in 2017:
6. Steltkluut
7. Gierzwaluw
8. Grauwe Kiekendief
9. Grauwe Vliegenvanger
10. Spotvogel
jhvenema
Vogelaar
Vogelaar
 
Berichten: 389
Geregistreerd: 09 mei 2009, 22:42

Re: Nieuwe tussenstand eerste waarnemingen competitie 2017

Berichtdoor jhvenema » 15 apr 2017, 11:28

Het voorjaar is inmiddels behoorlijk op stoom gekomen en het Zuidlaardermeergebied ontwikkelt zich dit jaar weer tot één van de de mooiste vogelgebieden van Nederland.
Bijzonder was de zeer vroege waarneming van de Witwangstern door Maria Woortman hier, die menig vaste bezoeker van dit gebied hiermee de loef afstak :^o . Helaas doet de Witwang niet mee in deze competitie #-o. Benieuwd of deze kwartiermaker de hagel- en natte sneeuwbuien van dit paasweekeinde gaat doorstaan of zijn soortgenoten in het warmere zuiden weer gaat opzoeken (/ophalen om ze naar het ZLM moerasparadijs te gidsen).

Ondertussen is eerste Paasdag ook de eerste Gierzwaluw gespot!
De organisatoren hebben besloten twee extra soorten in deze competitie te introduceren: de Koekoek en de Wielewaal.
In het najaar zal een vergelijkbare competitie worden opgezet over de laatste waarneming.

1. Kemphaan
I. Meile Tamminga 3pt, 24-02 Robbenoort
II Jörgen de Bruin 2pt, 4-03 Koningslaagte
III: André Sikkema 1 pt, 6-03 Dannemeer

2. Blauwborst
I. Meint en Maria Woortman 3 pt, 13-03 Harkstede-Rijpmaweg & Jacob Bosma 3 pt, 13-03 Warffum-Noordpolder & Theo de la Ruelle 3 pt, 13-03 Steendam-Buitengebied Noord
II. Dick Schoppers 2 pt, 16-03 Kijktoren Oostpolder ZLM
III. Pim te Velde 1 pt, 19-03 Veenhuizerstukken-Zuid

3. Visarend
I. W. Hoffstadt 3 pt, 26-03 Zuidlaardermeer Gr.
II. Anton Sok 2 pt, 28-03 Lauwersmeer Gr.
III. Martin Olthoff 1 pt, 31-03 Lauwersmeer-Kustweg

4. Visdief
I. Robert Ketelaar 3 pt, 31-03 Rottemeroog-Noordzee
II. Willem Steenge 2 pt, 7-04 Corpus den Hoorn Zuid
III. Marco & Thijs Glastra 1 pt, 9-04 Zuidlaardermeer Gr.

5. Rietzanger
I. Jan De Vries, 3 pt, 27-03 Schildmeer-Tetjehorn
II. René Oosterhuis 2 pt, 31-03 Lettelberter Petten
III. Cor van Schijndel 1 pt, 1-04 Waterhuizen; Thijs Glastra 1 pt, 1-04 Groningen-Noorddijk; Joost Klein Haneveld 1 pt, 1-04 Lauwersmeer Gr.

6. Grauwe Kiekendief
I. Alwin Hut, 3 pt, 13-04 Oostpolder ZLM
II.
III.

7. Steltkluut
I. Jan Henk Venema, 3 pt, 13-04 Onnerpolder
II.
III.

8. Koekoek
I. Teunis IJlstra, 3 pt, 9-04 Tobert buitengebied West
II. Marcel van Leeuwen, 2 pt, 16-04 Termunten-Buitengebied
III. Ko Veldkamp, 1 pt, 18-04 Garrelsweerster-Kloostermolenpolder

9. Gierzwaluw
I. Stefan Visscher, 3 pt, 16-04, Stadskanaal Veenhuizerstukken-Noord
II.
III.

Deze soorten moeten nog in Groningen waargenomen worden in 2017:
10. Grauwe Vliegenvanger
11. Wielewaal
12. Spotvogel
jhvenema
Vogelaar
Vogelaar
 
Berichten: 389
Geregistreerd: 09 mei 2009, 22:42

Re: Nieuwe tussenstand eerste waarnemingen competitie 2017

Berichtdoor jhvenema » 30 apr 2017, 21:37

Tussenstand Avifauna Groningen eerste waarnemingen competitie na bijna 5 van de 10 soorten.
Nog weinig tekening in de strijd. Komende week Steltkluut op komst!

1. Kemphaan:
I. Meile Tamminga 3pt, 24-02 Robbenoort
II Jörgen de Bruin 2pt, 4-03 Koningslaagte
III: André Sikkema 1 pt, 6-03 Dannemeer

2. Blauwborst:
I. Meint en Maria Woortman 3 pt, 13-03 Harkstede-Rijpmaweg & Jacob Bosma 3 pt, 13-03 Warffum-Noordpolder & Theo de la Ruelle 3 pt, 13-03 Steendam-Buitengebied Noord
II. Dick Schoppers 2 pt, 16-03 Kijktoren Oostpolder ZLM
III. Pim te Velde 1 pt, 19-03 Veenhuizerstukken-Zuid

3. Visarend
I. W. Hoffstadt 3 pt, 26-03 Zuidlaardermeer Gr.
II. Anton Sok 2 pt, 28-03 Lauwersmeer Gr.
III. Martin Olthoff 1 pt, 31-03 Lauwersmeer-Kustweg

4. Visdief
I. Robert Ketelaar 3 pt, 31-03 Rottemeroog-Noordzee
II.
III.

5. Rietzanger
I. Jan De Vries, 3 pt, 27-03 Schildmeer-Tetjehorn
II. René Oosterhuis 2 pt, 31-03 Lettelberter Petten
III. Cor van Schijndel 1 pt, 1-04 Waterhuizen; Thijs Glastra 1 pt, 1-04 Groningen-Noorddijk; Joost Klein Haneveld 1 pt, 1-04 Lauwersmeer Gr.

Deze soorten moeten nog in Groningen waargenomen worden in 2017:
6. Steltkluut
7. Gierzwaluw
8. Grauwe Kiekendief
9. Grauwe Vliegenvanger
10. Spotvogel
Laatst bijgewerkt door jhvenema op 30 apr 2017, 21:53, in totaal 1 keer bewerkt.
jhvenema
Vogelaar
Vogelaar
 
Berichten: 389
Geregistreerd: 09 mei 2009, 22:42

Re: Nieuwe tussenstand eerste waarnemingen competitie 2017

Berichtdoor jhvenema » 30 apr 2017, 21:52

Vandaag (30/4) is de Grauwe Vliegenvanger aangekomen in Groningen.
Aan kop gaat Theunis IJlstra met 6 pt. De Wielewaal gaat dus de competitie beslissen!

1. Kemphaan
I. Meile Tamminga 3 pt, 24-02 Lauwersmeer-Robbenoort
II Jörgen de Bruin 2 pt, 4-03 Koningslaagte
III: André Sikkema 1 pt, 6-03 Dannemeer

2. Blauwborst
I. Meint en Maria Woortman 3 pt, 13-03 Harkstede-Rijpmaweg; Jacob Bosma 3 pt, 13-03 Warffum-Noordpolder; Theo de la Ruelle 3 pt, 13-03 Steendam-Buitengebied Noord
II. Dick Schoppers 2 pt, 16-03 Kijktoren Oostpolder ZLM
III. Pim te Velde 1 pt, 19-03 Veenhuizerstukken-Zuid

3. Visarend
I. W. Hoffstadt 3 pt, 26-03 Zuidlaardermeer Gr.
II. Anton Sok 2 pt, 28-03 Lauwersmeer Gr.
III. Martin Olthoff 1 pt, 31-03 Lauwersmeer-Kustweg

4. Visdief
I. Robert Ketelaar 3 pt, 31-03 Rottemeroog-Noordzee
II. Willem Steenge 2 pt, 7-04 Corpus den Hoorn Zuid
III. Marco & Thijs Glastra 1 pt, 9-04 Zuidlaardermeer Gr.

5. Rietzanger
I. Jan De Vries, 3 pt, 27-03 Schildmeer-Tetjehorn
II. René Oosterhuis 2 pt, 31-03 Lettelberter Petten
III. Cor van Schijndel 1 pt, 1-04 Waterhuizen; Thijs Glastra 1 pt, 1-04 Groningen-Noorddijk; Joost Klein Haneveld 1 pt, 1-04 Lauwersmeer Gr.

6. Grauwe Kiekendief
I. Alwin Hut, 3 pt, 13-04 Oostpolder ZLM
II. Hans Spoelman, 2 pt, 24/04 Oostwold (Oldambt)
III. Gerard Aalbersberg, 1 pt, 25/04 Westernieland

7. Steltkluut
I. Jan Henk Venema, 3 pt, 13-04 Onnerpolder
II. Lazar Brinkhuizen, 2 pt, 27-04, Dannemeer
III. Ronald de Lange, 1 pt, 30-04, Lauwersmeer-Jaap Deensgat

8. Koekoek
I. Teunis IJlstra, 3 pt, 9-04 Tobert buitengebied West
II. Marcel van Leeuwen, 2 pt, 16-04 Termunten-Buitengebied
III. Ko Veldkamp, 1 pt, 18-04 Garrelsweerster-Kloostermolenpolder

9. Gierzwaluw
I. Stefan Visscher, 3 pt, 16-04, Stadskanaal Veenhuizerstukken-Noord
II. Theo Sluis, 2 pt, 23-04, Lauwersmeer-Ballastplaatbos
III. Aart v/d Spoel, Toni Schaub, Rik Weever, Nico de Vries, Fred Bosman, Gerrit Mollema, Paul van Elk, Marco van Linde allen 1 pt, 24-04, allen verschillende locaties/tegelijkertijd.

10. Spotvogel
I. Theunis IJlstra, 3 pt, 25-04, Kropswolde-Meerwijck
II. Marinus Niemeijer, 2 pt, 28-04, Stadskanaal-Noord
III. Gert Oelen, 1 pt, 1-05, Lauwersmeer-juffr. Ali; W.F. v/d Rijt 1 pt, 1-05, Lauwersmeer-Marnebos

11. Grauwe Vliegenvanger
I. Alwin van Lubeck, 3 pt, 30-04, Uithuizen-Uithuizerpolder
II. René Oving, 2 pt, 1-05, Noordlaarderbos Gr.; Thijs Fijen & Tim de Boer, 2 pt, 1-05, Eemshaven-Oost
III.

12. Wielewaal
I. Martijn Bunskoek, 3 pt, 1-05, Piccardthofplas-Groningen
II. Cor de Jong, 2 pt, 2-05, Smeerling-Metbroekbosch; Michaël Dagnelie, 2 pt, 2-05, Lauwersmeer-kampeerterrein De Pomp
III. Jan Loots, 1 pt, 3-05, Ter Wupping-Sterenborg e.o.; T. de Haan Mulder, 1 pt, 3-05, Lauwersmeer-Ballastplaatbos
jhvenema
Vogelaar
Vogelaar
 
Berichten: 389
Geregistreerd: 09 mei 2009, 22:42

Theunis IJlstra wint eerste waarnemingen competitie 2017

Berichtdoor jhvenema » 26 jun 2017, 17:42

Beste mensen,

Hieronder nog even de eindstand van de eerste waarneming competitie 2017.
Theunis IJlstra, NB een Fries woonachtig in Buitenpost, wint deze competitie met 6 punten.

1. Kemphaan
I. Meile Tamminga 3 pt, 24-02 Lauwersmeer-Robbenoort
II Jörgen de Bruin 2 pt, 4-03 Koningslaagte
III: André Sikkema 1 pt, 6-03 Dannemeer

2. Blauwborst
I. Meint en Maria Woortman 3 pt, 13-03 Harkstede-Rijpmaweg; Jacob Bosma 3 pt, 13-03 Warffum-Noordpolder; Theo de la Ruelle 3 pt, 13-03 Steendam-Buitengebied Noord
II. Dick Schoppers 2 pt, 16-03 Kijktoren Oostpolder ZLM
III. Pim te Velde 1 pt, 19-03 Veenhuizerstukken-Zuid

3. Visarend
I. W. Hoffstadt 3 pt, 26-03 Zuidlaardermeer Gr.
II. Anton Sok 2 pt, 28-03 Lauwersmeer Gr.
III. Martin Olthoff 1 pt, 31-03 Lauwersmeer-Kustweg

4. Visdief
I. Robert Ketelaar 3 pt, 31-03 Rottemeroog-Noordzee
II. Willem Steenge 2 pt, 7-04 Corpus den Hoorn Zuid
III. Marco & Thijs Glastra 1 pt, 9-04 Zuidlaardermeer Gr.

5. Rietzanger
I. Jan De Vries, 3 pt, 27-03 Schildmeer-Tetjehorn
II. René Oosterhuis 2 pt, 31-03 Lettelberter Petten
III. Cor van Schijndel 1 pt, 1-04 Waterhuizen; Thijs Glastra 1 pt, 1-04 Groningen-Noorddijk; Joost Klein Haneveld 1 pt, 1-04 Lauwersmeer Gr.

6. Grauwe Kiekendief
I. Alwin Hut, 3 pt, 13-04 Oostpolder ZLM
II. Hans Spoelman, 2 pt, 24/04 Oostwold (Oldambt)
III. Gerard Aalbersberg, 1 pt, 25/04 Westernieland

7. Steltkluut
I. Jan Henk Venema, 3 pt, 13-04 Onnerpolder
II. Lazar Brinkhuizen, 2 pt, 27-04, Dannemeer
III. Ronald de Lange, 1 pt, 30-04, Lauwersmeer-Jaap Deensgat

8. Koekoek
I. Teunis IJlstra, 3 pt, 9-04 Tobert buitengebied West
II. Marcel van Leeuwen, 2 pt, 16-04 Termunten-Buitengebied
III. Ko Veldkamp, 1 pt, 18-04 Garrelsweerster-Kloostermolenpolder

9. Gierzwaluw
I. Stefan Visscher, 3 pt, 16-04, Stadskanaal Veenhuizerstukken-Noord
II. Theo Sluis, 2 pt, 23-04, Lauwersmeer-Ballastplaatbos
III. Aart v/d Spoel, Toni Schaub, Rik Weever, Nico de Vries, Fred Bosman, Gerrit Mollema, Paul van Elk, Marco van Linde allen 1 pt, 24-04, allen verschillende locaties/tegelijkertijd.

10. Spotvogel
I. Theunis IJlstra, 3 pt, 25-04, Kropswolde-Meerwijck
II. Marinus Niemeijer, 2 pt, 28-04, Stadskanaal-Noord
III. Gert Oelen, 1 pt, 1-05, Lauwersmeer-juffr. Ali; W.F. v/d Rijt 1 pt, 1-05, Lauwersmeer-Marnebos

11. Grauwe Vliegenvanger
I. Alwin van Lubeck, 3 pt, 30-04, Uithuizen-Uithuizerpolder
II. René Oving, 2 pt, 1-05, Noordlaarderbos Gr.; Thijs Fijen & Tim de Boer, 2 pt, 1-05, Eemshaven-Oost
III. Bennie Oving, 1 pt, 5-05, Muntendam-Heemtuin

12. Wielewaal
I. Martijn Bunskoek, 3 pt, 1-05, Piccardthofplas-Groningen
II. Cor de Jong, 2 pt, 2-05, Smeerling-Metbroekbosch; Michaël Dagnelie, 2 pt, 2-05, Lauwersmeer-kampeerterrein De Pomp
III. Jan Loots, 1 pt, 3-05, Ter Wupping-Sterenborg e.o.; T. de Haan Mulder, 1 pt, 3-05, Lauwersmeer-Ballastplaatbos
jhvenema
Vogelaar
Vogelaar
 
Berichten: 389
Geregistreerd: 09 mei 2009, 22:42


Keer terug naar Mededelingen, Excursies, Lezingen e.d.

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 1 gast